W miejscach historycznych, kultu religijnego, muzeach...

W miejscach historycznych, kultu religijnego, muzeach...

Аutor: Olga Melnyk

Te polecenia, to raczej przystosowane do odczytania porady zebrane przez Jacka Kicman (miałam z tym pytaniem wątpliwoćsi, więc za pracę tego pana jestem bardzo wdzięczna). Więc, o tym jak się zachowywać w miejscach kultu religijnego i nie tylko. Nie zawsze ,będąc w podróży w krajach Orientalnych, zastanawiamy się, że brak naszej wiedzy często obraża tubulców. Najprostrza metoda, to obserwowanie jak zachowują się miejscowi, i robienie z tego wniosków (nie powtarzanie).

Zwykle przy wejściu do świątyń możemy zobaczyć tabliczki z obrazkami, zaznaczające co wolno, a czego nie wolno robić. W niektórych może zobowiązywać zakaz fotografowania. Do wnętrz niektórych pawilonów się nie wchodzi. „Jeżeli na ścieżce będzie stała pionowa tabliczka z napisami japońskimi to lepiej zawróćmy. Dalej wolno wchodzić tylko wiernym” – zaznacza Jacek Kichman. Wielkie kompleksy świątynne często są położone na olbrzymich obszarach. Zwiedzanie ich może zając naprawdę wiele czasu, więc lepiej z góry ustalić co się chce zobaczyć i z mapą ustalić marszrutę. Wchodząc do budynków świątynnych buddyjskich należy pamiętać o zdjęciu obuwia.

Musimy pamiętać, że miejsca dla nas świeckie, dla Japończyków na przykład są miejscami kultu. Chodzi tutaj o pałacu cesarskim i jego ogrodach.O to,że w muzeach nie dotykamy eksponatów, mówić hyba już nie nalaży. Ale zawsze pamiętajmy, że są ludzie, obsługa, którzy mogą pomóci odjaśnić .

2421
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...

Товмач в соцсетях:
                             

Иностранные языки — переводы, апостиль, обучение, тесты.

© Мовна школа Towmuch — вивчаємо мови. Мовні школи Хмельницького - Towmuch.com. Вивчаємо іноземну мову.

Английский язык в Хмельницком и другие иностранные языки — тел.: ☎ 705-000, моб.:(098)522-25-47

Хочешь изучить английский язык? Товмач — лучший языковой центр в хмельницком регионе. Изучай английский с Товмачем.