W hotelu

Аutor: Olga Melnyk

W hotelu, który ma mniej ni 4 gwiazdki, bagaże wnosimy sami. W przypadku, gdy obsługa nam proponuje wnieść bagaż to nasza zgoda oznacza, że powinniśmy dać napiwek.Jeżeli to hotel wyższej klasy – to zostawiamy przy wejściu czy samochodzie.Bez względu na iłość gwiazd nie powinniśmy wychodzić z pokoju w kapciach, na boso, strojach kąpielowych, papilotach, maseczkach na twarzy i t. p. W korytarzach i miejscach puplicznych rozmawiamy półgłosem.

Dzieci również nie powinny wrzeszczeć, a pies – szczekać.Obsługę powinniśmy traktować grzecznie i pamiętać o napiwkach. Jeśli ktoś z rodziny czy znajomych nie mógł przyjść do posiłku, to prosimy o przygotowanie gokelnera. Nie wynosimy nic sami. Wchodząc do jadalni witajmy się z obsługą i gośćmi, którzy znajdują się blisko nas. Jeśli potrzebujemy ciepłej wody (na lekarstwo lub herbatę) w czasie, gdy zamknięta jest restauracja i kawiarnia hotelowa zgłaszamy naszą potrzebę w recepcji.

Wchodząc do jadalni witajmy się z obsługą i gośćmi, którzy znajdują się blisko nas. Nie zostawiamy w pokoju szeroko otwartych okien, gdy opuszczamy go na dłużej. Zostawiamy zawsze po sobie względny porządek, także przy wyjeździe.

Pytania do tekstu

  1. Czy możemy wnosić bagaż do hotelu, jeżeli ma 3 gwiazdki?
  2. Czy możemy wejść z plaży do hotelu w stroju kąpielowym i pareo.
  3. Czy możemy pośpiewać , jeśli mamy urodziny i zawiadomiliśmy o to obsługę?
  4. Czy możemy wziąć coś w stołówce dla chorego przyjaciela, który nie przyszedł na kolację?
  5. Z kim witamy się, gdy wchodzimy do stołówki?
ОНЛАЙН-ЗАПИС             ОНЛАЙН-КУРСИ
1604
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...